Cinsiyet Değiştirme Hakkında Kısa Bilgi

Dış görünüşte kadın veya erkek olarak görünen kimi insanların cinsel tercihleri cinsiyetleri ile uyum içinde olamıyor, içlerindeki ruh anatomik yapıyla bir bütün oluşturamıyor veya cinsel organları tam bir gelişmeye ulaşamıyor. İşte bu kişiler için cinsiyet değiştirme ameliyatı bir çözüm yolu oluyor ve kişi ruhunun hissettiği cinsiyete geçerek yaşamını daha huzurlu ve sorunsuz olarak devam ettirebilir. Peki, cinsiyet değiştirme ameliyatı nasıl yapılır, cinsiyet değişimi nasıl olur?
cinsiyet-degisikligi

Cinsiyet değiştirme ameliyatı

Cinsiyet değiştirme ameliyatı öncesi erkeklere epilasyon tedavileri ve hormon terapileri uygulanır, kadınlara da önce bir kaç ameliyat uygulanır ve sonrasında hormon terapisi ve cinsel organ yapımı işlemine geçilir. Erkek olarak dünyaya gelen hastaların kadın olmak istedikleri zaman ameliyat öncesinde uygulanan epilasyon tedavisi ve hormon terapisi sonrasında genital organ ameliyatı uygulanır ve bu ameliyatı bir dizi cerrahi işlemde takip eder. Kadınlarda ise önce yumurtalıklar alınr, meme ameliyatı yapılır ve sonrasında hormon terapisi uygulanarak penis için gereken tedaviler uygulanır. Ancak kadınlıktan erkekliğe geçiş süresinde penis yapımı en zor cerrahi işlemdir. Olmayan bir organın inşa edilmesi ve aynı zamanda bu organa fonksiyonellik kazandırılması en zor ve kapsamlı ameliyattır.

Erkeklikten kadına cinsiyet değiştirme ameliyatında yüzün kadınsı özelliklere kavuşmasını sağlamak için elmacık kemiklere, çeneye, çene ucuna, alna, alın ve saç çizgisine, kaslara, burna bir takım cerrahi işlemler uygulanır. Sonrasında saç ekimine, meme ve kalça protezine, bel inceltilmesine, liposuction uygulamasına gerek vardır. Gırtlak kartilajının küçültülmesi ve ses değişikliği de cinsiyet değiştirme işlemi sırasında uygulanan cerrahi işlemler arasındadır. Cinsel organ ise 2 seansta dönüştürülür.

Kadınlıktan erkeğe cinsiyet değiştirme ameliyatında yüzün erkekleştirilmesi için de bir dizi ameliyata gerek vardır. Penis yapımı ise koldan alınan kemik ve deri ile veya bacaktan alınan kemik ve deri ile olur. Penis yapımı, öncelikle penis şaftının oluşturulması, oluşturulacak üretranın(idrar yolu) bağlanması, penis estetik görüntüsünün sağlanması gibi bir dizi ameliyat seanslarını içerir. Sinir bağlantılarının yapılması ve penisin duyarlı olması ideal olandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir